Wielkanoc – 31 marca 2024 r..

1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowaniem i pracą przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego i dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy więc wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, służbie liturgicznej, scholii, dziękujemy za przygotowanie pięknych dekoracji i za kwiaty. A także za posprzątanie naszej świątyni.

1. Jutro drugi dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. We wtorek w naszej parafii odbędzie się bierzmowanie uczniów klas ósmych. Sakramentu tego udzieli ks. biskup Piotr Turzyński na mszy świętej o godzinie 18.00. We wtorek też przypada I wtorek miesiąca. Wyjątkowo, ze względu na bierzmowanie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych będzie o godzinie 16.30, o godzinie 17.00 będzie msza święta w int. zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach parafialnych. W czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 17.30 nabożeństwo wspólnoty Krwi Chrystusa, o godzinie 18.00 msza św. tej wspólnoty. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00. Od godziny 18.30 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, aby uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Ponieważ u chorych z komunią byliśmy przed świętami, w kwietniu nie udajemy się do chorych. W sobotę I sobota miesiąca. O godzinie 17.15 nabożeństwo I soboty miesiąca, o godzinie 18.00 msza święta wynagradzająca za grzechy i zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 msza św. w int. Kółek Żywego Różańca. Przyszłą niedzielę przeżywamy jako niedzielę Bożego Miłosierdzia.
  1. W dniu 1 maja (środa) chcemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.
  1. Pomódlmy się za tych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej. Odeszła do wieczności: Urszula Kaczmarczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … /x 3.