obraz mbb popObraz posiada wymiary 116 x 92 cm I oprawiony jest w piękną, brązową ramę z rzeźbionymi, rzadko spotykanymi wzorami wokół całego swojego obwodu. Malowany jest na płótnie, olejnymi farbami. Namalowanie obrazu Matki Bożej Bolesnej zlecił ks. proboszcz Jerzy Szpytma w marcu 1987 r. samoukowi – artyście malarzowi Tadeuszowi Trybule, mieszkańcowi naszej parafii, zamieszkałemu przy ul. Parkowej 14. Po uprzednich konsultacjach z mieszkańcami naszej wspólnoty. Obraz jest własną wizją artystyczną malarza. Obraz przedstawia Matkę Bożą Bolesną z twarzą smutną i stroskaną, z załamanymi rękoma, przebitą siedmioma mieczami, przypominającymi jej boleści, jakie musiała przenieść w swym sercu na drodze swojego życia.

• Pierwsza boleść - proroctwo Symeona
    Druga boleść – ucieczka świętej Rodziny do Egiptu